mobil-telefon mobil-whatsapp
AHMET VEFA ÇETİN

Ahmet Vefa ÇETİN

Psikolojik Danışman / AHMET VEFA ÇETİN

Merhaba, ben Psikolojik Danışman Ahmet Vefa Çetin. İlkokul ve lise yıllarımı Türkiye’nin çeşitli yerlerinde ve Estonya’nın Tallinn kentinde bir Rus okulunda tamamladım. Ardından Muğla Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldum. Muğla'da iki dönem boyunca, çeşitli dereceli okullarda psikolojik danışman olarak görev yaptım. Bu süreç boyunca, ergenlere bireysel olarak psikolojik danışma desteği verdim. Ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Aile Danışmanlığı eğitimini başarıyla tamamlayarak ve Aile Danışmanı unvanı almaya hak kazandım.

Lisans eğitimim sırasında da üniversite öğrencilerine bireysel danışmanlık desteği verdim. Çalışmalarımda ağırlıklı olarak dünyanın en çok kabul gören ve bilimsel temellere dayanan tekniklerinden biri olan Bilişsel Davranışçı Terapi tekniğini kullanmaktayım.

İzmir'de, 2 yıl süreyle özel bir danışma merkezinde çalıştıktan sonra şu anda, İzmir Elit Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde ergen ve yetişkinlere danışmanlık hizmeti vermeye devam etmekteyim.

Aynı zamanda da, Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji programında yüksek lisans eğitimime devam ediyorum.

EĞİTİM VE ATÖLYELER

  • Aile Danışmanlığı Eğitimi 464 Saat (MEB Onaylı)
  • Bilişsel Davranışçı Terapi Kuramsal Eğitimi (Bilişsel Davranışçı Psikoterapistler Derneği, 50 Saat)
  • Bilişsel Davranışçı Terapi Beceri Eğitimi (Bilişsel Davranışçı Psikoterapistler Derneği, 30 Saat)
  • Bilişsel Davranışçı Terapi Süpervizyon Eğitimi (Bilişsel Davranışçı Psikoterapistler Derneği, 70 Saat)
  • Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Kuramsal Eğitimi (Bilişsel Davranışçı Psikoterapistler Derneği, 80 Saat)
  • Tanısız Danışanlarda Bilişsel Davranışçı Terapi (Bilişsel Davranışçı Psikoterapistler Derneği)Oyun Terapisi Eğitimi (Psikoaktif Terapi ve Eğitim Merkezi)

Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi (Psikoaktif Terapi ve Eğitim Merkezi) MMPI Uygulayıcı Eğitimi (İzmir Psikoloji Enstitüsü) Psikoterapide Yas Çalışmak: İlişki ve Teknik (III. İzmir Travma Sempozyumu) Klinik İlk Görüşme ve Değerlendirme Eğitimi (Psikoaktif Terapi ve Eğitim Merkezi) Travma ve Yas Danışmanlığı Eğitimi (Psikoaktif Terapi ve Eğitim Merkezi) Kanser Hasta ve Hasta Yakınlarıyla Çalışmak: Kanser Travma Mıdır? (III. İzmir Travma Sempozyumu)

KATILDIĞI SEMİNER VE KONGRELER

  • III. İzmir Travma Sempozyumu “Geçmişin İzleri” (Türk Psikologlar Derneği)
  • II. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Kongresi
  • Psikoterapide Psikodinamik Yönelim
  • Teoriden Pratiğe Psikoterapist Olmak