mobil-telefon mobil-whatsapp
güzide türkyılmaz

Güzide TÜRKYILMAZ

KLN. PSİKOLOG / UZM. PSİKOLOJİK DANIŞMAN / PSİKOTERAPİST

Merhaba. Güzide Türkyılmaz ben. Benden destek almaya ya da almamaya karar vermenize yardımcı olmak adına, size biraz özgeçmişimden bahsetmek istiyorum. İlk ve ortaöğretim yıllarımı, doğum yerim olan Milas’ta tamamladım. 2001 yılında Gazi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Lisans programından Bölüm 1.si ve Fakülte 2.si olarak mezun oldum. Fakültede 10’a yakın tiyatro gösterisinde yönetmenlik ve oyunculuk yaparak bahar şenliklerinin gerçekleştirilmesinde öncülük yaptım. Dolu dolu bir lisans dönemim oldu.

Mezun olduğum yıl, Gazi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans Programına başvurdum ve aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığına başvurarak Ankara’ya atandım. O yıllarda atandığım lisede bir yıl çalıştıktan sonra, Çubuk Rehberlik ve Araştırma Merkezinde kurucu müdürlük yaptım. 2004 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden “Sürekli Öfke ve Öfke İfade Düzeylerini Yordayan Bazı Değişkenler” konulu çokça emek verdiğim tez çalışmamı başarıyla sunarak yüksek lisansımı tamamlayıp “UZMANLIK” unvanımı aldım.

Aynı yıl devletten istifa ederek Ankara’da özel bir kolejde çalışmaya başladım. 6 yıl boyunca Ankara’da kolejde çocuk, ergen ve yetişkinlerle; Bireysel Psikolojik Danışma, Çocukla Psikolojik Danışma, Ebeveyn Danışmanlığı, Akademik Danışmanlık, Kurumsal Danışmanlık hizmetleri vererek, bireysel ve grup çalışmaları ve seminer çalışmalarını yoğun bir şekilde yürüttüm.

2009 yılında evlendim, 2010 ve 2013 yıllarında iki kız çocuğu dünyaya getirdim. Alanımda kişisel gelişimimle, profesyonel çalışmalarımla ilgilenirken yürüdüğüm uzun yolculukta, şu an neye sahipsem, bunları eşimin ve kızlarımın sabrı ve desteğine borçluyum 

2015 yılında eşimle birlikte Elit Psikolojik Danışmanlık Merkezi’ni kurduk ve danışanlarıma merkezimde hizmet vermeye başladım.

Bu süreçte Türkiye’de alanında ismi bilinen, hatrı sayılır pek çok eğitimciden değerli eğitimler alarak kendimi geliştirdim ve yüzlerce danışanıma daha çok faydalı olmayı başardım. Hangi eğitimleri aldığımı, aşağıda eğitimlerim kısmında görebilirsiniz.

2019 yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını “Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT): Güncel Bir Gözden Geçirme” isimli projemi tamamlayarak “KLİNİK PSİKOLOG” ünvanını aldım. Bu üniversitede çok değerli hocalarımla, sıkı çalışmalar yaparak yüksek bir ortalamayla mezun oldum.

Bilişsel Davranışçı Terapi uygulamalarında terapistleri sertifikalandıran uluslararası kuruluş olan Academy of Cognitive Therapy (ACT) tarafından 2021 yılı başında sertifikalandırıldım ve “ULUSLARARASI DİPLAMAT TERAPİST” ünvanı aldım.

20 yılı aşkın süredir alanımda aktif bir şekilde; çocuk, genç ve yetişkinlerle, aileler ve çiftlerle Psikolojik Danışmanlık alanındaki profesyonel çalışmalarımı sürdürmenin ve dokunduğum pek çok yaşamın değişim ve dönüşümünü görmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu uzun yazımı okuyup değerlendirdiğiniz için teşekkürler. Görüşmek üzere… Sevgilerimle…