mobil-telefon mobil-whatsapp

Elit Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak, önce Osmaniye’de hizmet verip, ardından İzmir’de ikinci şubemizi açmaktan mutluluk ve onur duyuyoruz. Osmaniye’de Psikolojik ve Pedagojik Danışmanlık Hizmetini 2015 yılında vermeye başladık. Osmaniye’de ilk kurulan psikolojik danışmanlık merkezi olma ayrıcalığını yaşamaktayız. İzmir’de şubemizi 2019 yılında büyük bir heyecanla kurduk.

Sağlıklı birey demek; bedensel, zihinsel, duygusal açıdan sağlıklı olmak demektir. Ancak ilk kurulduğumuz yıllarda bir sürü sağlık kuruluşu ve hastanenin olduğu bir yerde, ruh sağlığı hizmeti veren bir kurumun olmaması dikkatimizi çekmişti. Açılış aşamasında, Osmaniye’de kimse bu hizmeti almaya gelmez denildiğini anımsıyoruz. Sanıldığı gibi olmadı. İnternet sitelerimiz ve sosyal medya üzerinden yaptığımız bilgilendirme yazılarımızla, videolarımızla, yayınlarımızla, ücretsiz seminerlerimizle, atölye çalışmalarımızla psikolojik danışmanlık hizmeti almanın da normal olduğunu anlatmaya çalıştık. Bedeninde bir rahatsızlık olduğunda, ilgili bir hekime rahatlıkla ve utanılmadan gidildiği gibi, yaşamsal zorluklardan kaynaklı sıkıntılarıyla ilgili de destek alınabileceğini öğrettik. Aslında zoru başardık. Elit Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak, yıllar içinde dokunduğumuz yaşamların memnuniyetiyle büyüdük ve artık profesyonel bir kadroyla çalışıyoruz. Uzman klinik psikolog, psikiyatrist, psikoterapist, pedagog ve eğitmenleriyle yine Osmaniye’de ilk ve tek kurumsal danışmanlık merkezi olmanın gururu taşıyoruz. İlk merkezimizde olabildiğince büyüyüp, kurum olarak hizmet vermeye başladıktan sonra ikinci bir şube açarak hizmetlerimizi güzel İzmir’in güzel insanlarına da sunmayı istedik.

Profesyonel Hizmet Psikoloji ve Pedagoji alanında alan mezunu, alanında uzman, yüksek lisans eğitimini tamamlamış uzmanlarımızla hizmet veriyoruz. Uyguladığımız terapi yöntemleri ile ilgili Türkiye’nin önde gelen eğitimcilerinden ve kuruluşlarından eğitim ve süpervizyon almaya devam ediyoruz. Kişisel gelişimimizi önemsiyoruz.

Ulusal ve Uluslar arası Kongre ve Çalıştaylara katılarak kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Bunun da, danışanlarımızın yaşamına dokunacağını biliyoruz. İlk kurulduğu günden itibaren Elit Psikolojik ve Pedagojik Danışmanlık Merkezi olarak danışanlarımızın sorunlarının azalmasını, doyumlu ve anlamlı bir yaşam sürdürmelerini öncelikli hedefimiz olarak görüyoruz. İlkelerimiz doğrultusunda çalışarak, danışanlarımızın mahremiyetini, yasal haklarını gözeterek hizmet veriyoruz.

İlkelerimiz Gizlilik / Mahremiyet Danışanlarımızla gerçekleştirdiğimiz seanslarda konuşulan her şey; yazılı veya sözlü olarak verilen her türlü kişisel bilgi, seans notları ve raporlar gizli tutulur, kimseyle paylaşılmaz.

Dürüstlük -Karşılıklı Güven Dürüstçe yaklaşım ve karşılıklı güven, danışma sürecimizin daha sağlıklı işlemesi için olmazsa olmaz bir ilkemizdir. Kişilik Haklarına Saygı

Uzmanlığımız öncelikle insana insan olduğu için saygı duymayı gerektirmektedir. Kurumumuzda karşılıklı hak ve değerlere saygı esastır. Yargılamadan Koşulsuz Kabul Danışanlarımıza din, dil, ırk, cinsiyet veya cinsel tercih farkı gözetilmeksizin olduğu gibi kabul edilerek eşit davranırız.

Gönüllülük Danışanlarımızın görüşme, değişim ve gelişme için istekli ve gönüllü olmaları esastır. Çalışma Saatlerine Bağlılık Randevu saatlerine sadık kalır, kendimizle ilgili yaşanabilecek gecikmelerin mutlaka telafisini yaparız. Evlilik ve Çift terapisi seansları 1,5 saat, diğer seanslar ise 45 dakika sürer. Alanda Yeterlilik-Yetkinlik Sadece alanımızla ilgili konularda, uzmanı olduğumuz yöntemler ve yetkin olduğumuz alanlarda çalışırız. Konsültasyon Danışanımız, gerekli bulunan durumlarda ilgili uzmana (psikiyatriste ve/ya nörologa) yönlendirilir ve sürece, bu ilgili uzmanla iletişim ve paylaşım içerisinde devam edilir.